Genel Motor Redüktör

Türkiyenin Yerli Gücü

GAMAK Exproof

GAMAK olarak, 1961 yılında Türk sanayisinin üretim yapması için ihtiyaç duyduğu en önemli ürünlerin başında gelen “Elektrik Motoru” konusundaki yerli ürün eksikliğini gidermek amacıyla kuruldu. Kısa sürede Türkiye menşeli ilk elektrik motorunun üretimine başladı ve ithal motor kullanımının yarattığı maliyet, yedek parça temini ve fiyatlarıyla ilgili sıkıntıları giderecek bir alternatif yarattı. Kalitesiyle takdir topladı ve her geçen gün büyümeyi ve gelişmeyi sürdürdü.

Geçen 60 yıllık süre içerisinde sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önemli elektrik motoru üreticilerinden birisi haline geldi ve bugün 0,06 kW’dan – 3000 kW güce kadar ürettiği elektrik motorlarıyla, sanayi alanındaki neredeyse tüm motor ihtiyacını karşılamayı başardı. Elektrik Motoru üretimi için gerekli olan hemen hemen her parçayı kendi tesislerinde üreterek, tüm üretimi tek çatı altında topladı.

Türkiye’de hep ilklere imza atan ve sektöründe lider firma olmanın bilinci ile motor üretimindeki tecrübemizi rüzgar türbinlerine de aktardık ve bugün Türkiye’de kullanılmakta olan rüzgar türbinlerinin 4MW güç seviyesindeki jeneratörlerini de üretmeye başladık.